Dokáže se Real Madrid znovu vrátit do čela tabulky?

Toto kolo La Ligy zahájí El Clasico, kdy Real Madrid navštíví Camp Nou, aby vyzval Barcelonu! Real Madrid se může vrátit do čela seznamu pouze tehdy, pokud vyhraje. Pro Barcelonu je 4 body za Gironou s jedním zápasem v ruce, takže i když vyhraje doma, nemůže se dostat na vrchol.

Barcelona v minulé sezóně vyhrála šampionát La Liga od Realu Madrid. Real Madrid představil Bellingham a další silné hráče v dres Real Madrid, aby se v této sezóně znovu postavili do boje o šampionát. V aktuálním pořadí Girona, velký černý kůň této sezóny, po vítězství v této sezóně předčil Real Madrid s 28 body. Real Madrid musí tento zápas vyhrát, aby se vrátil do čela seznamu s náskokem branky. Barceloně patří třetí místo s 24 body. Barcelona je v současné době jediným neporaženým týmem v La Lize. V této bitvě se v této sezóně střetne se svým zatím nejsilnějším soupeřem. Zda dokáže udržet svůj rekord bez porážky, není známo. V současnosti má Barcelona v týmu šest velkých zranění.Můžou hrát Rafinha, Kounde, Roberto, Lewandowski, Pedri, De Jong a další talentovaní hráči? Mladé hráče z mládežnické akademie La Masie jako Yamal, Jiu a Fermin, kteří nosí Fotbalové dresy, bude trenér Xavi i nadále používat.

Tottenham Hotspur ve skvělé formě

V 9. kole sezony 23/24 Premier League se Tottenham střetl doma s Fulhamem. Nakonec Tottenham porazil Fulham 2:0, vyhrál tři ligová vítězství v řadě a v této sezóně zůstal v lize neporažen.

Ve 36. minutě přihrál Richarlison a Sun Xinghan v Fotbalové dresy zastavil míč a otočil se na jeden zátah z voleje přímo do slepého rohu.Tottenham prolomil mrtvý bod 1:0. Toto je sedmý gól Sun Xinghana v Premier League v této sezóně, dělený na druhém místě na seznamu střelců. V 54. minutě zasahoval Hoibel ve středu hřiště, Sun Xinghan se prosadil z přední části pokutového území a Madison na něj navázal jedinou střelou do sítě.Tottenham rozšířil svou výhodu 2:0. Fulham se pustil do útoku, když byl o 2 góly pozadu, ale bohužel se mu nepodařilo vstřelit. S Vicario ve svém dres Tottenham Hotspur hlídal branku a Tottenham si udržoval svůj dvoubrankový náskok až do zapískání na konci zápasu. Tottenham Hotspur porazil Manchester City a Arsenal a znovu se dostal do čela seznamu. V seznamu střelců vedl Haaland s 9 góly, následovaný Selahem a Sun Xinghanem se 7 góly. Později!

Soutěží se o omezený počet míst

Ve skupině A došlo k “velké dohodě” mezi třetí norskou reprezentací a druhou španělskou reprezentací.

Ve 49. minutě Gabi přihrál před branku a vstřelil vítěznou branku Španělsko vyhrálo 1:0. Španělská reprezentace se díky tomu vyhoupla do čela tabulky a získala právo účasti v Evropském poháru 2024 společně s druhým skotským národním týmem. Na druhou stranu norský národní tým, který má v dres Norsko talentované hráče jako Erling Haaland a Martin Odegaard, ale nemůže sbírat body, je odhodlán dokončit soutěž na třetím místě nebo níže a projít kvalifikací Kvalifikace podruhé v šesti závodech bylo cílem vyhrát. V dalším utkání ve skupině D se střetl tým z druhého místa Chorvatska, který je o tři body za Tureckem, s týmem Walesu ze třetího místa. Ve 47. minutě druhého poločasu hra skončila, Harry Wilson dostal plovoucí míč za koncovou čáru a levou nohou nastřelil míč a pomohl Walesu jít do vedení. V 60. minutě skóroval Wilson hlavou po centru zleva a zvýšil náskok Walesu. V 75. minutě získali chorvatští reprezentanti bod z levého rohového kopu Maria Pasalice, ale jejich protiútok skončil. Jak se herní čas stále přibližoval, Wales předjel Chorvatsko a vystoupal na druhé místo. Ve výsledku je rozhodnuto, že ze skupiny D postoupí Türkiye. Hráči v Fotbalové dresy se kvalifikovali do Evropského poháru pošesté ve třech po sobě jdoucích turnajích. V posledních dvou zápasech se o zbývající místa utkají Wales, Chorvatsko a Arménie.

Portugalsko 3-2 Slovensko

Pokračuje sedmé kolo kvalifikačních kol Evropského poháru, přičemž ve stejnou dobu začíná mnoho soustředěných bitev. Před zápasem vedlo Portugalsko se 6 výhrami, zatímco Slovensko se umístilo na druhém místě s 13 body za 4 výhry, 1 remízu a 1 prohru. V této hře, pokud Portugalsko porazí svého soupeře, bude se moci udržet v prvních dvou ve skupině a postoupit do evropského poháru.

V úvodu prvního poločasu nejprve portugalský celek asistoval Ramosovi hlavičkou B Fee a poté penaltu rozehrál Leo, penaltou rozšířil skóre Cristiano Ronaldo v Fotbalové dresy. Při dvoubrankovém vedení se portugalský tým začal cítit trochu zmateně, Cristiano Ronaldo dokonce promarnil příležitost do prázdné branky a vítězství nezpečetil předčasně. Slovensko využilo chyb portugalského týmu a začalo pomalu útočit. Sudakovova dlouhá rána zpoza pokutového území zasáhla Antonia a zamířila do sítě, 1:2, Slovensko zažehlo naději. Ronaldo ale rychle dvakrát skóroval, aby pomohl Portugalsku stabilizovat situaci. Lobotka sice dal v 80. minutě další branku dalekonosnou střelou, ale Portugalsko si převahu 3:2 udrželo až do konce. Na konci zápasu Portugalsko vyhrálo všech 7 zápasů, nejen vedlo skupinu J, ale také vedlo třetí Lucembursko o 10 bodů a kvalifikovalo se do Evropského poháru tři kola předem. V této hře překonal Cristiano Ronaldo v dres Portugalsko mnoho rekordů: vstřelil 125. gól v reprezentační kariéře a počet vstřelených gólů v kariéře se zvýšil na 857, oba jsou pevně na prvním místě v historii. Cristiano Ronaldo je navíc v národním týmu již 21 sezón v řadě a do pohárové Evropy se přihlásil již po 6. Navíc neustále vytváří nové rekordy!

Dokáže Onana stále hrát, jak má?

Zdá se, že rozhodnutí, která učinil Manchester United v letním okně, zatím nejsou na správné cestě, jako například vzdát se De Gea, utratit spoustu peněz za podpis Onana a představit Mounta a další. Soudě podle rychlosti a efektivity podpisů je tempo podpisů Manchesteru United skutečně hodné uznání a je to dokonce nejlepší přestupová operace, kterou v posledních sezónách provedli. Soudě podle skutečných výsledků v nové sezóně však nedosáhlo očekávání týmu.

De Gea v dres Manchester United byl kdysi nejstabilnějším hráčem obrany Manchesteru United a poslední překážkou Manchesteru United a vyhrál také Zlatou rukavici Premier League. De Geaův platový problém však vytvořil velký tlak na Manchester United. Manchester United podepsal na místo brankáře Onana, který si vedl dobře v Lize mistrů. Bohužel přidání Onana v Fotbalové dresy nezměnilo obranu Manchesteru United. Jeho herní vlastnosti nebyly zahrnuty do hry. Místo toho odhalil své nedostatky v brankovišti. V této sezóně Manchester United inkasoval tolik gólů jako Vstřelil 12 gólů, inkasoval v průměru 1,5 gólu na zápas a vstřelil pouze 9. Toto srovnání útoku a obrany je také v souladu s 10. místem Manchesteru United v Premier League. Za zmínku stojí, že De Gea zveřejnil fotografie svého návratu na svých sociálních sítích.Mnoho fanoušků v dresech zanechávalo vzkazy v naději na jeho návrat, ale to je těžké dosáhnout. Když však vidím současnou obranu Manchesteru United a výkon Onana na hřišti, zajímalo by mě, jestli Ten Hag nelituje, že ho nechal jít tak snadno, jinak bude mít tým na brankářském postu ještě jednu volbu.

Vítězná série Rijádu končí

Cristiano Ronaldo má od svého příchodu do Riyadh Victory Club vynikající formu. Je mu 40 let a stále si dokáže udržet tak vysokou konkurenceschopnost. Fanoušci, kteří nosí tento Ronaldo dres, se nemohou ubránit pocitu nedůvěry. Jeho vynikající výkon prokázal, že jeho vliv na hřišti stále existuje.

V 9. kole saúdské ligy 2023-2024 se Riyadh Victory střetl doma s Abhou. V prvním poločase skóroval Ottavio nízkou střelou už ve 3. minutě a zajistil tak Rijádu snový start k vítězství. Mane asistoval Talisce ve 28. minutě a pomohl Rijádu k vítězství a rozšíření skóre. Ve 32. minutě se trefil Otavio, trefil se Bigir a forvard vstřelil branku Abha. V 66. minutě se probil Hubali. Cristiano Ronaldo v Fotbalové dresy skóroval levou nohou v pokutovém území. Čárový rozhodčí zvedl praporek pro ofsajd a gól nebyl uznán. V 88. minutě Ronaldova střela z pokutového území pravačkou minula. V závěru nadstaveného času se z pravé strany obloučkem v pokutovém území tvrdě prosadil Ekambi a Abha vyrovnal na 2:2! Na konci hry Rijád porazil Abhu 2:2 a ukončil tak svou 10-zápasovou vítěznou sérii ve všech soutěžích.

Real Madrid dočasně vede skupinu

Ve druhém kole skupinové fáze Ligy mistrů se Real Madrid utkal s Neapolí.Tváří v tvář Neapoli, silnému soupeři v minulé sezóně Serie A, Real Madrid znovu ukázal svou neuvěřitelnou houževnatost a bojovnost.

V prvním poločase Neapol jednou vedla 1:0 a gól Oostigaa rozveselil domácí fanoušky. Bellingham z Realu Madrid však s Viniciusem dobře spolupracoval a přesná asistence mu umožnila úspěšně srovnat skóre. Ihned poté vstřelil branku sám Bellingham v Fotbalové dresy dresu, čímž zvýšil skóre na 2:1 a ustálil vedení Realu Madrid v prvním poločase. Přestože Bellingham udělal střeleckou chybu a Real Madrid promarnil příležitost k rozšíření skóre, Valverdeho nádherný gól pomohl Realu znovu jít do vedení a dosáhnout konečného vítězství v utkání. Toto vítězství umožnilo Realu Madrid předstihnout Neapol se 6 body a posunout se do čela skupiny. Je to druhé vítězství Realu Madrid od začátku sezóny a pokračuje v jeho mýtu v Lize mistrů. Toto vítězství také znamenalo páté vítězství Realu Madrid nad Neapolí v Lize mistrů za sebou a stále si udrželo rekordní počet nepřekonatelných vítězství. Bellingham, který v tomto zápase oblékl dres Real Madrid, předvedl velmi dobrý výkon a stal se třetím hráčem v historii Realu Madrid, který skóroval v prvních dvou zápasech Ligy mistrů jménem týmu.

Nový útočník Bundesligy je na světě

Nová sezóna pěti hlavních lig už nějakou dobu začala a Manchester City a Inter Milán se staly jedinými dvěma týmy s nepřekonatelnými vítězstvími. Známé hvězdy v současné době zaujímají první místo v žebříčcích střelců ve svých příslušných ligách. Jedničkou je překvapivě stuttgartský Gilassi, který v dres VfB Stuttgart nastřílel 10 ligových branek. Co se gólů týče, je jediným hráčem, který od začátku sezóny zaznamenal v pěti hlavních ligách více než dvouciferné skóre, a v pěti bundesligových kolech vyrovnal Lewandowského rekord.

Stuttgart jako veterán Bundesligy vyhrál 5krát ligový šampionát a 3krát byl korunován mistrem Německého poháru. Po začátku nové sezony jejich výkon na fanoušky zapůsobil. V prvním kole Stuttgart porazil Bochum 5:0. Ve třetím kole kromě prohry s Lipskem porazili stejným skóre i Freiburg. S výjimkou Red Bullu vyhrál Stuttgart všechny čtyři zápasy a aktuálně mu patří třetí místo v tabulce se 4 výhrami a 1 prohrou. První dva jsou Bayern Mnichov a Bayer Leverkusen. Stuttgart navíc v prvních pěti ligových kolech nastřílel 17 branek, v počtu vstřelených branek je za Bayernem druhý. Mezi nimi je jejich největším ziskem 27letý guinejský útočník Gilasi oblékající Fotbalové dresy.

Lipsko se utká s Manchesterem City

Oficiálně začíná první kolo skupinové fáze Ligy mistrů RB Leipzig, třetí v Bundeslize ve skupině G, vyzývá švýcarský supertým Young Boys of Bern mimo domov Dokážou Young Boys porazit Lipsko doma?

Lipsko mělo zpočátku výhodu kontroly míče a vyráželo do průběžných útoků.Ve 3.minutě rozehrál rohový kop v Fotbalové dresy Raum a asistoval Simakanovi.Ten hlavou skóroval a vstřelil první branku tohoto Liga mistrů. Mladí Bernští se postupně přizpůsobili rytmu a kontrolovali míč.Ve 33. minutě Uglinic volejem pravačkou z obloučku asistoval Eliovi a vletěl do branky k vyrovnání. V poločase byly oba týmy nerozhodné 1:1. Ve druhém poločase zahájilo Lipsko další ofenzivu, v 54. minutě byl Simmons podezřelý z podražení brankářem v pokutovém území, rozhodčí po zhlédnutí videozáznamu VAR nenařídil pokutový kop, což vyvolalo silnou nespokojenost hráčů a trenérů. V 67. minutě skóroval hlavou Sheshko, ale pro ofsajd byl vyloučen. V 73. minutě Kanpur asistoval Schlagerovi dlouhou střelou z vnějšku, která se souvisle odrazila do sítě, s míčem nebyl problém a Lipsko šlo opět do vedení. V nadstaveném čase, v 92. minutě, zpečetil vítězství v dres RB Leipzig Sheshko. Na konci zápasu porazili RB Lipsko Young Boys of Bern 3:1, aby měli dobrý start do Ligy mistrů. V dalším kole skupinové fáze se utkají s mistrem Premier League Manchester City.

Mbappe dosáhl milníku 50 gólů

Paris Saint-Germain se v prvním kole skupiny F Ligy mistrů střetne doma s Borussií Dortmund. Paris Saint-Germain je v lize ve špatné formě a její vyhlídky na kvalifikaci proti skupině smrti Ligy mistrů nejsou slibné.

Před zápasem zůstal Dortmund ve všech soutěžích neporažen 20 zápasů v řadě, zatímco 2 výhry a 1 prohra Paris Saint-Germain v posledních třech zápasech ve všech soutěžích zjevně nebyly tak dobré jako v Dortmundu. Pokud jde o sílu týmové sestavy, je však Paris Saint-Germain silnější než Dortmund, takže před zápasem je více fanoušků v Fotbalové dresy. Věří, že Paris Saint-Germain hrající doma může Dortmund porazit. Ve 46. minutě se Sule dopustil faulu rukou a nařídil Paris Saint-Germain pokutový kop. Mbappé penaltou pomohl Paris Saint-Germain dostat se do vedení. V 58. minutě pokračovala Paříž ve spolupráci na předním hřišti, Vitinha si připsal asistenci, Ashraf zakopl obranu v pokutovém území a skóroval, čímž pomohl Paříži zvýšit skóre na 2:0. Doma hrající tým PSG nakonec podle očekávání porazil Dortmund a nastartoval dobrý start do skupinové fáze Ligy mistrů.

Podle statistik Mbappe v dres Paris Saint-Germain střílel v Lize mistrů za Paříž už 7 sezón v řadě a vyrovnal tak rekord klubové historie, který držel Cavani. Zároveň skóroval nebo asistoval v 16 zápasech v řadě, skóroval 19 Vstřelil 3 góly a 3krát asistoval. Po Messim a Ronaldovi se stal třetím člověkem v historii, který dosáhl 50gólového milníku v kariéře Ligy mistrů, když přispěl 42 góly a 8 asistencemi.