Lipsko se utká s Manchesterem City

eaf70da92ec836798bac4c1d1852250

Oficiálně začíná první kolo skupinové fáze Ligy mistrů RB Leipzig, třetí v Bundeslize ve skupině G, vyzývá švýcarský supertým Young Boys of Bern mimo domov Dokážou Young Boys porazit Lipsko doma?

Lipsko mělo zpočátku výhodu kontroly míče a vyráželo do průběžných útoků.Ve 3.minutě rozehrál rohový kop v Fotbalové dresy Raum a asistoval Simakanovi.Ten hlavou skóroval a vstřelil první branku tohoto Liga mistrů. Mladí Bernští se postupně přizpůsobili rytmu a kontrolovali míč.Ve 33. minutě Uglinic volejem pravačkou z obloučku asistoval Eliovi a vletěl do branky k vyrovnání. V poločase byly oba týmy nerozhodné 1:1. Ve druhém poločase zahájilo Lipsko další ofenzivu, v 54. minutě byl Simmons podezřelý z podražení brankářem v pokutovém území, rozhodčí po zhlédnutí videozáznamu VAR nenařídil pokutový kop, což vyvolalo silnou nespokojenost hráčů a trenérů. V 67. minutě skóroval hlavou Sheshko, ale pro ofsajd byl vyloučen. V 73. minutě Kanpur asistoval Schlagerovi dlouhou střelou z vnějšku, která se souvisle odrazila do sítě, s míčem nebyl problém a Lipsko šlo opět do vedení. V nadstaveném čase, v 92. minutě, zpečetil vítězství v dres RB Leipzig Sheshko. Na konci zápasu porazili RB Lipsko Young Boys of Bern 3:1, aby měli dobrý start do Ligy mistrů. V dalším kole skupinové fáze se utkají s mistrem Premier League Manchester City.

Lipsko se utká s Manchesterem Cityultima modifica: 2023-09-23T03:26:02+02:00da pohlednauniforma