Ultimi commenti
Contatta l'autore
Nickname: nykole3
|
|
|
![]() ![]() ![]() ![]() Età: 50 Prov: RM |
I miei Blog Amici
Area personale
Menu
I miei link preferiti
« .... | BRAMBURICI » |
Post n°926 pubblicato il 04 Marzo 2022 da nykole3
.Când alegi să iubești pe cineva dăruiește-i o bucățică din propriu tău suflet. Dacă drumurile se vor despărți, nu regreta dragostea pe care ai oferit-o cândva și lasă bucățica aceea acolo, poate îi va prinde bine candva. Astfel înveți că dragostea nu oferă garanții, sterge-ți lacrimile, ridică fruntea sus și mergi mai departe! Ai invățat că nu toate drumurile duc spre fericire și că în spatele multor usi vei întâlni persoane care te vor răni tocmai pentru a te face mai puternic. Speră și continuă să mergi mai departe. În spatele unei uși vei găsi cu siguranță ce cauți de-o viață: înțelegere, respect, iubire și, în final, fericire. Important este să știi să pleci când nu găsești ceea ce cauți, acea persoană de care te îndrăgostești în fiecare zi, acea persoana care știe cum să te trezească în fiecare dimineață, acea persoană care te face să uiți de griji și lângă care te simți liniștit.Alege să trăiești cu sufletul deschis… când iubești, iubește din tot sufletul, iar dacă trebuie să pleci, pleacă doar cu amintiri și cu sufletul împăcat.Caută neîncetat acea iubirea care nu se promite, ci se simte – în fiecare zi, care se întreține treptat si se clădește cu încredere, respect, grijă, susținere, multă pasiune și visuri împărțite la doi... |
Inviato da: nykole3
il 22/12/2017 alle 21:30
Inviato da: nykole3
il 23/10/2011 alle 10:13
Inviato da: yvesrocher.bijoux
il 20/10/2011 alle 13:58
Inviato da: blaskina88
il 16/10/2011 alle 15:56
Inviato da: livelive3
il 11/10/2011 alle 06:08