Ultimi commenti
Contatta l'autore
Nickname: nykole3
|
|
|
![]() ![]() ![]() ![]() Età: 50 Prov: RM |
I miei Blog Amici
Area personale
Menu
I miei link preferiti
« Știu că într-o... | .... » |
....
Post n°934 pubblicato il 30 Marzo 2022 da nykole3
..Timpul este un prieten bun. Ne ceartă, ne mângâie, ne bucură, ne rănește, dar în fond este cel care ne învață să prețuim cu adevărat lucrurile importante. Timpul este cel care face diferența dintre un rău sau bine, dintre adevăr și minciună, dintre realitate și vis. Este cel care cerne prin sita sa prieteniile adevărate, sentimentele curate, oamenii care merită cu adevărat iubirea ta.De cele mai multe ori, nu dăm importanță lecțiilor, nu dăm interes propriei vieți . Ne trezim mult prea târziu din marea necunoscută în care am naufragiat și nu ne dăm seama cum am ajuns acolo, unde am greșit, unde am rătăcit drumul. Suferim din dragoste, suferim din dezamăgire, suferim din iluzii. Ne îndepărtăm de oamenii care contează, de suflete frumoase și ne închidem într-o cameră cu trecutul Timp. Asta este tot ce ne trebuie. Timp să uităm, să iertăm, să înțelegem, să plângem, să ne vindecăm. Timp să iubim din nou, să sperăm din nou, să visăm din nou, să credem din nou.Nimic nu este mai important și mai binefăcător pentru Suflet decât timpul. Acest minunat prieten care locuiește în inimile noastre și care zilnic ne citește povești, vindecându-ne de negativism, tristețe, durere și neîncredere... |
Inviato da: nykole3
il 22/12/2017 alle 21:30
Inviato da: nykole3
il 23/10/2011 alle 10:13
Inviato da: yvesrocher.bijoux
il 20/10/2011 alle 13:58
Inviato da: blaskina88
il 16/10/2011 alle 15:56
Inviato da: livelive3
il 11/10/2011 alle 06:08