Ultimi commenti
Contatta l'autore
Nickname: nykole3
|
|
|
![]() ![]() ![]() ![]() Età: 50 Prov: RM |
I miei Blog Amici
Area personale
- Login
Menu
I miei link preferiti
Citazioni nei Blog Amici: 2
« .... | BRAMBURICI » |
Post n°920 pubblicato il 23 Febbraio 2022 da nykole3
Cine ți-a spus că trebuie să te dezbraci ca să faci dragoste? -Din câte știu, așa se face. -Nu, nu este singura modalitate de a face dragoste. -Atunci cum poți face dragoste? -Păstrează-ți hainele pe tine și hai să vorbim până obosim, să râdem de nimic și de toate, să ne uităm unul la altul. Cu mine nu trebuie să îți dezbraci corpul, ci sufletul, să ne uităm unul la altul până când rămânem fără cuvinte, iar acolo, în acel moment când cuvintele sunt insuficiente pentru a explica ceea ce simțim, în acea liniște infinită, ne putem atinge pe noi înșine. Înțelegi? -Spui că ne atingem? -Da, ne vom atinge cu tandrețea subtilă a unei mângâieri care se extinde dulce până la eternitate într-o îmbrățișare. -Oh, ce frumos! -Uite: îmi permiți să te țin de mână? -Da. -Simți? Acesta este unul dintre modurile de a face dragoste. Despre asta este vorba. Îți vei lăsa hainele pe tine și vom vorbi până ce ne vom sătura. Ne vom privi gurile, genele, buzele unul altuia, iar dacă sărutul va fi necesar, va veni fără să ne ceară permisiunea. Hai să vorbim până ne vom cunoaște toate amintirile, până când ne vom cunoaște secretele noastre cele mai profunde; lasă-mă să te privesc până la cea mai extremă și delicioasă încântare, lasă-mă să îți văd sufletul..." |
Commenti al Post:
....
Nessun commento
Inviato da: nykole3
il 22/12/2017 alle 21:30
Inviato da: nykole3
il 23/10/2011 alle 10:13
Inviato da: yvesrocher.bijoux
il 20/10/2011 alle 13:58
Inviato da: blaskina88
il 16/10/2011 alle 15:56
Inviato da: livelive3
il 11/10/2011 alle 06:08