Ultimi commenti
Contatta l'autore
Nickname: nykole3
|
|
|
![]() ![]() ![]() ![]() Età: 50 Prov: RM |
I miei Blog Amici
Area personale
Menu
I miei link preferiti
« BRAMBURICI | .... » |
Post n°933 pubblicato il 04 Marzo 2022 da nykole3
Știu că într-o zi pasiunea pe care o porți față de ea se va consuma. Iar, tu te vei simți ca un val de mare izbit de o stâncă. Vei fi ca un pescăruș singur și istovit. Nu vei înțelege de ce cafeaua pe care ți-o pregătea mereu nu-ți mai place. Te vei întreba de ce brațele ei nu te mai încălzesc.Știu că într-o zi te vei simți singur.Atât de singur, încât vei muți în adâncul sufletului. Nu vei avea cuvinte să-i răspunzi la ale ei „De ce-uri”. În ochii tăi își va face loc ca un călău – indiferența. Vei căuta alți ochi. Alte brațe. Alte buze. Vei dori ceva diferit. Mistic și halucinant.Știu că într-o zi vei da vina din nou pe rutină.O vei învinovăți și pe ea. Fiindcă, are ochii prea verzi și inima numai bate la unison cu a ta. Îți vei scufunda nasul în al ei păr și nu vei mai simți nimic demențial în al ei parfum. Te vei îndepărta mișelește, spunând că nu mai vrei să distrugi suflete și speranțe. Vei nega că ești devorator de suflete.Știu că într-o zi îți va fi dor de mine.Îți va fi dor de tine când erai cu mine. Însă, eu voi fi alta, iar tu același – omul care arde și se preface în cenușă când pasiunea se consumă. |
Inviato da: nykole3
il 22/12/2017 alle 21:30
Inviato da: nykole3
il 23/10/2011 alle 10:13
Inviato da: yvesrocher.bijoux
il 20/10/2011 alle 13:58
Inviato da: blaskina88
il 16/10/2011 alle 15:56
Inviato da: livelive3
il 11/10/2011 alle 06:08